Ana Sayfa / Ekonomi, Yurtdışı Kredi Haberleri / En Hızlı Ülke İngiltere

En Hızlı Ülke İngiltere

En Hızlı Ülke İngiltere 248 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

untitledIMF, 2014 yılı sonunda G-7 ülkeleri arasında en hızlı büyümeyi sağlayan ülkeninin İngiltere olacağı tahmininde bulundu. IMF bu yılki küresel büyüme beklentisini yüzde 3,3’e çekerek, İngiltere ekonomisinin 2014 sonunda yüzde 3,2 ile G-7 ülkeleri içerisinde en yüksek büyümeyi gerçekleştiren ülke olacağı bilgisini verdi. Beklentilere göre, İngiltere ekonomisi 2015 yılında yüzde 2,7 düzeyinde büyüyecek. Açıklanan raporda, konut sektöründeki fiyat artışının kontrol altına alınması gerektiğini vurgulandı.

IMF Başekonomisti Oliver Blanchard yaptığı açıklamada, ABD ve İngiltere’nin özellikle finansal krizi geride bırakarak düzgün bir büyüme sergiliediğini belirrti.

Konut kredileri konusunda faaliyet gösteren Halifax 2014 son çeyreğinde konut fiyatlarının önceki dönemlere oranla yüzde 10 daralacağını beklediklerini açıklayarak, konut sektöründe arz -talebin 2015 yılında “daha dengeli” olmasının öngörüldüğünü belirrti.

Yapılan son araştırmasına göre, bu 2014 yılı Ocak-Eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9,6 artış kaydeden İngiltere’de konut fiyatları,
geçen ay Ağustos ayına kıyasla yüzde 0,6 artarak, ortalama bir konutun fiyatı yaklaşık 187 bin 188 sterline kadar yükselmişti.

Politika Faiz Oranı Yüzde 0.5

Politika faiz oranı İngiltere’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan yüzde 0,5’te tutulmaya devam ediyor.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney faiz artışının 2015 “bahar aylarında” yapılmasını beklediklerini ve artışın “kademeli ve sınırlı” bir şekilde olacağını belirtti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz