Ana Sayfa / Kredi Genel / Bankaların Kredi Taksit Ertelemesi

Bankaların Kredi Taksit Ertelemesi

Bankaların Kredi Taksit Ertelemesi 89 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İçinde yaşadığımız zamanda birçok kişi bazı ihtiyaçlarını karşılamak için ya da daha rahat şartlarda yaşamak için bankalardan kredi kullanmaktadır. Ev kredisi ya da araç kredisi gibi birbirinden farklı ihtiyaçlar için kullanılan krediler banka müşterileri tarafından aylık periyotlar halinde bankalara geri ödenmektedir. Bu şekilde hem bireyler anlık olan ihtiyaçlarını karşılıyor, hem de ödemelerini aylık ya da üç aylık periyotlar halinde ödeyerek bütçelerini sarsmadan borçlarını ödüyorlar. Ancak bazı durumlarda bankadan kredi çeken müşteriler kredilerini ödemekte zorluk çekebiliyorlar. Bu durumda yapılacak işlemlerden birisi başka bir kredi çekerek mevcut kredi borcunu kapatmaktır. Bir başka seçenek ise kredi borcunun taksitini ertelemektir. Bu işlem yapıldığında kredi kullanan banka müşterileri ilgili ay ya da aylar içerisinde borcunu ödememekte ve sonraki aylarda kredi borçlarını ödemeye devam etmektedir.

Bankaların Kredi Taksit Ertelemesi Nasıl Yapılır?

Çekilen kredilerin taksitlerini ertelemek için ilk olarak bankanın iletişim yöntemlerinden birisini kullanarak bankaya ulaşmak gerekiyor. Banka yetkilileri müşterilerinden gelen taleplere göre yapılması gereken işlemleri kısa sürede gerçekleştiriyor. Kredi taksitlerini ertelemeyi düşünen banka müşterilerinin bu işlem sonrasında daha fazla faiz ödemesi gerektiğini de hatırlatmamız gerekiyor. Çünkü bankalar müşterilerinden almaları gereken kredi tutarını almadıkları için bu hizmet karşılığında belirli oranda faiz uygularlar. Uygulanan bu faiz oranı ile birlikte bireylerin bankalara olan kredi borcu bir miktar artmış olur.

Başvuruyu Nasıl Yapacağım?

Kredi borçlarının ödemeleri ile ilgili olarak sorun yaşayan ya da sıkıntıya düşeceğini düşünen banka müşterileri erteleme işlemi için banka şubelerinden herhangi bir tanesine giderek kısa sürede başvurularını tamamlayabiliyor. Ayrıca bazı bankalar müşterilerini yormamak için kredi taksit ertelemesi işleminin internet bankacılığı üzerinden de yapılmasına olanak tanıyor.

Taksit erteleme dilekçesi vereceğim diyorsanız şu aşağıda vereceğimiz dilekçe örneğini kullanabilirsiniz:

… BANKASI MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızdan ../../…. tarihinde …. tutarında kredi kullandım. Bahse konu kredimin taksitlerini ../../…. tarihine kadar düzenli ödedim ../../….tarihinde taksitlerimi (BURAYA SEBEPLERİ YAZINIZ) ödeyemeyecek duruma geldim. Bu yüzden yapmam planlanan kredi ödemelerimi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirme imkanım kalmadığından dolayı ../../…. kredi taksitlerimin ertelenmesi hususunda

Gereğininin yapılmasını arz ederim ../../2017

Adınız soyadınız imzanız

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz