Ana Sayfa / Bilgi Merkezi / Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi? 186 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

11Bankalar, , konut kredisi ya da taşıt kredisi olsun, bütün kredi türleri içerisinde müşterilerine kredi kullandırmak için hassasiyetle çalışır ve ilgilenirler. Bordrolu çalışan kesim için gelir-gider dengesi belli ve kayıtlı olduğu için bankalardan kredi almak daha kolaydır. Peki, çalışmadığı halde ya da sigortalı olmayanlar kredi çekebilir mi?

6 Aya Kadar Sigorta Primi Ödenmiş Mi?

Kredi başvurusu sonrasında, bankaların baktığı ilk şey, başvuru sahibinin hesaplarına altı ay öncesine kadar bir sigorta primi yatırılıp yatırılmadığıdır. Sigorta primi ile ilgili bu koşulun sağlanması durumunda, başvuru yapan kişi çalışmıyorsa bile bankalar kredi verebiliyorlar.

Geliri Belgelemek Her Durumda Zorunlu

Sigorta primi sahibi olmak, başvuru öncesindeki altı ay için geçerli olmakla birlikte yine de kredi almak için yeterli olmayabiliyor. Kişi çalışmıyorsa bile, mutlaka bir belgeli gelir sahibi olması ve bu belgeyi bankaya iletmesi şart.

Gayrimenkul Sahipleri Avantajlı

Gayrimenkul sahibi olması da, kişinin çalışmadığı halde kredi başvurusu için olumlu cevap alması anlamına gelebilir zira bu da bir düzenli gelir kaynağı niteliği taşır.

Mal beyanı yaparak gayrimenkullerin yanı sıra kendisine ait otomobil ya da herhangi bir taşıt da kredi alma sürecini kolaylaştırabilmektedir.

 

Kredi Sicili Temiz Bir Kefil Bulunabilir

Kredi sicili ya da kredi puanı temiz birisi, yukarıdaki şartları belli oranlarda sağlamış birisine kefil olursa, yine bankalardan kredi çekmek kolaylaşabilmektedir. Ayrıca bankanın sadık müşterisi ise, yani belli oranlarda vadeli mevduat hesabı ya da otomatik ödeme talimatı varsa, bankalar tarafından yine kredi için sıcak bakılabilir(hangikredi.com)

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :