Ana Sayfa / Tarım ve Hayvancılık / Çiftçilere 2 Yıl Ödemesiz 100 Bin TL Faizsiz Kredi Müjdesi !

Çiftçilere 2 Yıl Ödemesiz 100 Bin TL Faizsiz Kredi Müjdesi !

Çiftçilere 2 Yıl Ödemesiz 100 Bin TL Faizsiz Kredi Müjdesi ! 82 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Çiftçilere Faizsiz Kredi müjdesi 2017 yılında tüm çiftçilerimizi maddi sıkıntılarından kurtaracak.. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklanan, çiftçilerimize verilecek 30.000 TL Hibe Kredi ve 2 Yıl Ödemesiz 100.000 TL Faizsiz Kredi müjdesi tüm çiftçilerimiz tarafından bayram havasında karşılandı.. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan tüm çiftçilerimizin kredi kullanabileceği bu kredi fırsatı çiftçilerimiz için önemli bir dönüm noktası olacak…

Sıfır Faizli Kredi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; “30 bin lira hibeyi kendi öz sermayesi olarak kabul edelim, bunun üzerine Ziraat Bankasından 90.000-100.000′ TL. de Sıfır Faizli Kredi verelim.’ İnşallah bunu yapacağız. ‘Hadi gelin köyümüze geri dönelim’ diyoruz. Başka çaremiz yok. Çünkü hepimiz köyü terk ettik, üretimi terk ettik. Yolları açmadan, cazibeyi oluşturmadan insanları köye götürmek mümkün mü? Altyapıyı oluşturmamız lazım. İnşallah 130 bin lira ile sürü sahibi olacaklar” dedi.

30 bin TL Hibe Kredi

Çiftçilerimize Özel Krediler Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak.. İlk kez tarıma ya da hayvancılığa başlayanlar için 30 bin TL Hibe Kredi yani Geri Ödemesiz Kredi kullanabilecekler. Diğer tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz ise 100.000 TL Faizsiz Kredi kullanabilecekler. Kredi programı kapsamında koyun, keçi, sığır, manda, inek yetiştiren et ve süt üreticileri yararlanabiliyor. Ayrıca tüm tarım üretimi yapan, meyve, sebze üreticileri, tahıl ve diğer tüm bitkisel ürünlerin üreticileri bu program ile Faizsiz Kredi kullanabilecekler.

2 yıl geri ödemesiz 100.000 TL Faizsiz Kredi

Köye dönüşü desteklemek ve tarım ve hayvancılığı geliştirmek için Ziraat Bankası aracılığı ile kullandırılacak 30.000 TL Hibe Kredi ve ilk 2 yıl geri ödemesiz, sonrasında her yıl 5 bin TL ya da 10 bin TL ödemeli 100.000 TL Faizsiz Kredi hakkında detaylı bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilir ya da tüm Çiftçi Kredileri hakkında merak ettiklerinizi site editörlerimize sorabilirsiniz.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz