Ana Sayfa / Kredi Genel / Çok Acil Nakit Paraya İhtiyacım Var

Çok Acil Nakit Paraya İhtiyacım Var

Çok Acil Nakit Paraya İhtiyacım Var 35 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Çok Acil Nakit Paraya İhtiyacım Var

Çok acil nakit paraya ihtiyacım var diyorsanız bankaların farklı faiz oranları üzerinden sundukları ihtiyaç kredilerine ve Mortage çeşitlerine göz atabilirsiniz. Günümüzde para ihtiyacı her zaman varlığını hissettiriyor ve gelir gider dengesi tam olarak sağlanamadığında problem çıkmaya başlıyor. Uygun koşullar olması halinde bankalar bu noktada krizi çözmek için iyi bir alternatif olabilir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Çok acil nakit paraya ihtiyacım var diyenler için en uygun veren bankaların örnek hesaplamaları şu şekilde: Örneğin 12 ay vadeli5.000₺ kredi başvurusu yapılıyorsa:

  • Ziraat Ürün Paketi Tüketici Kredisi hesaplaması: %1.15 oranla, aylık 454₺ ödemeli ve toplamda 5.484,00₺ geri ödeme yapılıyor.
  • Halk Bank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredi için: %1,5 orandan, 454 ₺ aylık ödemeli ve toplamda 5.459 ₺ geri ödeme yapılmakta, Ziraat Bankasıyla aynı faiz ancak masraf ödemesi vs. için bazen değişiklik olabilir.
  • Vakıf Bank Sonbahar Kredisi: %1,17 orandan aylık 455₺ ve toplam geri ödemesi de 5.492,00₺ şeklinde hesaplanıyor.
  • İş Bankası İhtiyaç Kredisi: %1,25 oranla aylık 458₺ ve toplam 5.525,00₺ geri ödemeli şekilde almak mümkün.
  • Söz konusu bankalar devlet bankaları olduğundan faiz oranlarının özellere göre daha düşük olduğu görülebilir. Alternatif banka arayanlar için Denizbank 1,35 orandan ihtiyaç kredisi vermekte. AyrıcaGaranti 1,81,CEPTEB 1,25 ve Yapı Kredi 1,29 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. Ancak verilen rakamların her zaman sabit olmayacağını da belirtmekte yarar var. Ödeme süreci de dahil olmak üzere faiz oranlarında değişiklikler iniş ya da çıkış yönünde olabiliyor.

 

Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Konut kredisine acil şekilde ihtiyacınız varsa birçok bankanın farklı faiz koşullarını değerlendirerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

  • Yapı Kredi konut kredisi hesaplama örneği: 100.000₺ için 120 ay vadeli konut kredisinde %0,90 faiz oranından işlem yapılıyor. Toplam masraf 1.193,38₺ ve aylık ödeme miktarı da 1.366,20 şeklinde. Kredinin geri ödemesi toplamda 165.137,38₺ olarak hesaplanmakta. Yapı kredi en düşük faiz oranıyla kredi veren bankalardan.
  • Garanti Bankası 120 ay vadeli 100 bin konut kredisi için %1,05 oranla diğer tavsiye edilen bankalardan. Masraf 1.410₺ ve aylık ödemesi de 1.469,61₺ şeklinde. Toplam geri ödeme miktarı 177.763,20₺ oluyor.

Bankalar Hemen Kredi Veriyor mu Şartları Neler?

Çok acil nakit paraya ihtiyacım var diyenler için bankalar cazip ödeme seçenekleri sunuyorlar; ancak bunu bilindiği gibi bazı koşulların yerine gelmesi halinde veriyorlar. En önemli iki kriter gelir belgesinin kanıtlanabilmesi ve kredi notu, yani geçmiş ödeme puanınızın yüksek olmasıdır. Bu iki şart olmadığında bankaların kredi vermesi çok zorlaşıyor. Geliriniz olduğu halde bunu belgeleyemiyorsanız, bunu sahip olunan gayrimenkul tapusu ya da serbest meslek çalışanları için vergi levhasıyla temin etmek mümkün. Kredi notu düşükse de bir süre bankalarla sorunsuz devam ettikten sonra başvuru yapmanız önerilir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :