Ana Sayfa / Kredi Genel / Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Emekli Kredisi İçin Gerekli Belgeler 30 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bankaların emekli kredisi için gerekli belgeler kapsamında farklı istekleri bulunmaktadır. İnternet bankaları sayesinde bu konuda bilgi alabilirsiniz. Ya da istediğiniz bankanın şubelerini ziyaret ederek konuyla alakalı detayları öğrenebilirsiniz. Emekli olarak kredi başvurusunda bulunmak için Garanti Bankasını tercih edebilirsiniz. Bankanın emekli belgelerine yer verdiği göreceksiniz. Emekli tanıtım kartı ile emekli aylığı tahsis belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.
Emekli maaşınızı gösteren bu belgeler sonucunda kredi hesaplamaları yapılacaktır. Türkiye İş Bankası ile de başvuruda bulunmakta adına emekli tanıtım kartınızı sunmanız gerekmektedir. Bu kart sayesinde tüm gelirin ele alınması söz konusudur. Sonucunda da 3 ayda bir ödemeli olarak emekli kredilerinden faydalanabilirsiniz. AktifBank üzerinden de kredilere yer verilmektedir. Kefil ya da şart aramayan bankalardan birisi olduğunu göreceksiniz. PTT merkezleri üzerinden ödemeler adına bilgi sahibi olabilir ve 40.000 TL’ye kadar kredi sahibi olabilirsiniz. Faiz oranları ve vade anlaşmaları da yapılmaktadır. Vakıfbank üzerinden de 10.000 TL’ye kadar 48 ay vadeli kredilerinizi alabilirsiniz. Talep edilen belgeler sonucunda krediyi sunan banka, kefil şartına yer vermiyor.

Emekli Kredi İçin Ziraat Bankası Belgeleri

Ziraat Bankası faizsiz olarak kredi imkanları sunduğu için ilgi görmektedir. Ayrıca diğer bankalara nazaran yaş sınırları da zorlu olmamaktadır. 80 yaşına kadar kredi imkanlarının olduğu ifade ediliyor. Hatta vadelere göre bu sınırın 82 olarak da sunulması söz konusudur. Diğer bankalara göre kampanyaları da fazla olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da emeklilerin kredi adına başvuruda bulundukları ilk adres niteliğindedir. Kurumun yaş sınırlarından ziyade belge talepleri de bulunmaktadır. Burada bankaya sunmanız gerekenler başta emeklilik belgesi olmaktadır. Nüfus cüzdanı ile ikametgah belgelerinin de temin edilmesi isteniyor. Aynı zamanda bankanın vesikalık fotoğrafta istediğini göreceksiniz. 6 adet fotoğrafı da ilave ederek tüm belgelerinizi sunmalısınız. Bu belgelerin incelemeye alınması sonucunda faizsiz olarak kredi başvurularınız temel alınacaktır. Emeklilere özel olarak 48 ay vadeye de yer verilmektedir. Düşük faiz oranlarının da yer aldığı bu kurumdan faizsiz kredilerin de ele edilmesi mümkündür. İhtiyaç ya da konut kredileri adına da avantajlı kredi imkanlarına sahiptir. Emekli kredisi için gerekli belgeler sonucunda 80 yaşına kadar olan kişilerin de avantajlı olması sağlanıyor.

Emeklinin Kredilerinin Vadeleri Nasıl?

Kredi veren bankaların başta kampanyaları üzerinden taleplerinizi iletebilirsiniz. Yıl içerisinde ele alınan bu kampanyalar sonucunda daha avantajlı olabilirsiniz. Hem taksitler hem vade hem faiz hem de kredi tutarları konusundan fırsatlar öne sürülmektedir. Bankaların krediler adına vade farklı yer alıyor. Örneğin AktifBank üzerinden en az 36 aya kadar vade hizmetlerine rastlanmaktadır. ING Bank adına da 36 aya kadar vade hizmetlerinin yer alması sağlanmıştır. TEB Bankası da 3 aydan 36 aya kadar vade seçeneklerini ihtiyaç sahiplerine sunuyor. Buradan da anlaşıldığı üzere vade değişimler göstermektedir. Buradan emeklilerin kredi notları ve emekli maaşları da esas alınmaktadır. Tüm bu bilgilerin neticesinden kredilerinin onaylanması söz konusudur. Emekli kredisi için gerekli belgeler ibraz edildikten sonra takibini sağlayabilirsiniz.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz