Ana Sayfa / Konut Kredileri / Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2017

Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2017

Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2017 48 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ev almak isteyenler yeterli bütçesi olmadığı için bankalara müracaat ediliyor. Bankaların sunduğu çeşitli dahilinde düşük faizlerle, uygun ödemelerle ya da uzun vadelerle kredi kullanmak mümkün oluyor. Hemen hemen her banka kredi kampanyaları düzenlemektedir. Ancak bazı insanlar kredi kullanırken faiz uygulamasını uygun görmüyor ya da faizsiz kredi kullanmak istiyor. Bu durumda yine çoğu banka özellikle katılım bankaları faizsiz konut kredilerini müşterilerine sunuyor. Faizsiz kredi veren bankalar sayesinde, faiz ödemek istemeyenler de kredi kullanarak gerekli ihtiyaçlarını giderebiliyor. Faizsiz kredi veren bankalar genellikle katılım bankaları tarafından verilmektedir. Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2017 yılında da faizsiz kredi uygulamalarına devam etmektedir. ? Sizler  için araştırdık..

Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2017

Ev almak isteyen ve krediye ihtiyacı olanlar için faizsiz konut kredisi veren bankaları şöyle sıralayabiliriz;

Eminevim ile faizsiz ev almak?

Faizsiz ev almak isteyenler  Eminevim sistemi ile faizsiz bir şekilde evlerini alabiliyor. Herkesin bütçesine göre istediği evi alabilme imkan sağlamaktadır. Faizsiz konut almak isteyenler için Eminevim fırsatlar sunmaktadır. Eminevim ile faizsiz ev nasıl alınır?

Almak istediğiniz evinize karar verdikten sonra, ne kadar taksitle ev alacağınıza karar vermelisiniz. 60 aydan 120 aya kadar vade seçenekleri sunulacaktır. Evin ödemeleri için yapılan taksitler grupları belirlemektedir. 120 ay vadeli alınacak ise 120 kişilik grup olacaktır. Her ay ödenen taksitler o grubun ev parasını oluşturacaktır. Her ay toplanan paralarla, noter ile birlikte her ay bir kişiye ev alınır. Ev için verilmiş olan peşinat düşülerek, kalan miktar taksitlere bölünür. Böylece her ay ödenecek olan aylık ödeme miktarı oluşturulur. Tamamen yardımlaşma ile yapılan bir uygulamadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Faizsiz kredi imkanları sunan bankaların başında Albaraka Türk katılım bankası geliyor. Türkiye’ de ilk faizsiz katılım bankası olma özelliğini taşıyan Albaraka Türk, faizsiz kredi kullanmak isteyen müşterilerine kredi imkanları sağlıyor. Beğendiğiniz ve almaya karar verdiğiniz evin ekspertiz değerinin % 80’ i kadar kredi kullanma imkanı sağlanmaktadır. Eğer ek olarak herhangi bir gayrimenkul teminatı gösterildiği durumda ekspertiz değerinin % 100′ ü kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi ödemeleriniz için kolaylıklar sağlanacaktır. Ne gibi kolaylıklar dersek; 120 ay kadar uzun bir vade de  ödeme imkanı, kredi borcunuzu ise istediğiniz gibi ödeme imkanı ağlanıyor. Dileyen müşteri aylık olarak düzenli bir şekilde ödeme yapabilir, dileyen ise iki ayda bir, üç ayda bir veya esnek ödeme koşullarından yararlanabilir.

120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi için aylık ödenecek taksit miktarı 1.469,61 TL olacaktır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Faizsiz kredi veren bankalardan bir diğeri de Kuveyt Türk’ tür. Bu bankayı en çok muhafazakar insanlar tercih etmektedir. İslami kurallara verdiği önem ve faizsiz kredi imkanı sağladığı için tercih edilmektedir. Krediye ihtiyacı olan ancak faiz ödemek istemeyenlerin en çok tercih ettiği bankadır. Kuveyt Türk müşterilerinin almaya karar verdiği evi satın alarak, tekrar müşterisine satmaktadır.

120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi için aylık ödenecek miktar 1.427,78 TL olacaktır.

Türkiye Finansbank Bankası

Türkiye Finansbank, ev almak isteyenlerin yanında olan bankalardan biridir. Alınmak istenen ev Türkiye Finansbank tarafından satın alınarak, müşteriye belirli kar oranları ile satılmaktadır. Kredi ödemeleri 120 aya kadar uzatılabilir, ara ödemeli, artan taksitli, azalan taksitli olarak müşterilerin bütçesine ve gelirine göre ayarlanmaktadır.

120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi için her ay ödenecek miktar  1.455,60 TL’ dir.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat bankası da Kuveyt Türk de olduğu gibi müşterilerinin almak istedikleri evi satın alarak, yine müşterilerine evin satışını yapar. Tabiî ki müşterilerine satış yaparken kar payı oluşturmaktadır. 120 ay vade seçenekleri sunan Ziraat katılım bankası her bütçeye uygun ödeme koşulları da sağlamaktadır. Kredi ödemeleri esnek ödemlerle ödenebilir. Alınmak istenilen evin % 80 i kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Faizsiz konut kredisi nasıl alınır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz katılım bankaları ile faizsiz olarak kredinizi kullanabilir, istediğiniz evi alabilirsiniz. En yakın banka şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankaların talep ettiği belgelerinizi tamamlayarak banka şubelerine giderek bizzat kredi başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Konut kredisi için gerekli olan belgeler;

  • Kredi başvuru formu,
  • Kimlik belgesi, ehliyet, pasaport,
  • Gelir belgesi,
  • Tapu belgesi,
  • Elektrik, su, doğal gaz gibi herhangi bir fatura,
  • Kefil talep edildiği durumda kefil için gerekli olacak belgelerdir.
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz