Ana Sayfa / Garanti Bankası / Garanti çeyiz hesabı kampanyasında %20 devlet desteği

Garanti çeyiz hesabı kampanyasında %20 devlet desteği

Garanti çeyiz hesabı kampanyasında %20 devlet desteği 254 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

garantiGaranti Bankası devlet destekli çeyiz hesabı kampanyası kapsamında %20 devlet desteği yanında çok özel fırsatlar sunuyor. Garanti çeyiz hesabında evlilik tarihinden önce en az 36 ay düzenli birikim yapan, 27 yaşını doldurmadan ilk kez evlenecek TC vatandaşları, hesaplarında bulunan miktara göre devlet katkısına hak kazanacak. 18 yaşından küçükler için veli ya da vasisi tarafından Çeyiz Hesabı açılabilecek. Aylık ya da 3 aylık ödeme yapılabilen Çeyiz Hesapları için verilecek devlet katkısı tutarı, evlilik tarihine kadar yapılan düzenli ödeme süresine göre  birikimin %20’sini ve azami 5.279 TL’yi geçmeyecek.

Garanti Bankası’nda hesap açtırarak devlet desteğinden yararlanmak isteyen, 24 yaşından gün almamış ve
daha önce evlilik yapmamış TC vatandaşları, ödemelerini vadesiz hesaptan veya kredi kartından düzenli ödeme talimatı vererek gerçekleştirebilecek. Çeyiz Hesabı kapsamında devlet katkısına hak kazanabilmek için; hesap açılışından itibaren her 12 aylık dönem içerisinde aylık ödeme yapılan hesaplar için 3’ten, 3 aylık ödeme yapılan hesaplar için 1’den fazla ödeme aksatılmamış olması ve hesaplardan 2’den fazla kısmi çekim yapılmamış olması, kısmi çekim sonrasında Çeyiz Hesabı’nda kalan bakiyenin ise, hesabın açılış tarihinden itibaren yatırılması gereken tutarların toplamından az olmaması şartı aranacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç, “Çeyiz Hesabı ile evliliği maddi bir yük olmaktan çıkaran Garanti Bankası, hak kazanılacak devlet katkısı ve faiz kazancıyla birlikte, müşterilerimizin evlilik masraflarını rahatça karşılamasına yardımcı olacak. İstedikleri zaman hesaplarına ulaşabilecek olan müşterilerimiz,  düzenli ödeme tarihleri dışında da istedikleri zaman hesaplarına para yatırabilecek, böylece devlet katkısı kazanımlarını garanti altına almış olacaklar. Ayrıca, Çeyiz Hesabı’nın günlük faiz getirisiyle, tasarrufları Garanti’de her gün değer kazanacak müşterilerimiz, geleceklerini ve mutlu yuvalarını güvenle kurabilecek…” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :