Ana Sayfa / İhtiyaç Kredileri, Kredi Genel / Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama 46 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Garanti hesaplama menüsü, kredi talebinde bulunmayı düşünmekte olan müşteriler için çok pratik bir çözüm olmaktadır. Geçmiş yılarda kredi çekebilmek büyük bir mesele iken, günümüzde Garanti ile bu mesele sadece konforlu bir işleme dönüşmektedir. Garanti Bankası’ndan kredi kullanmak isteyenler için çok çeşitli kredi paketleri bulunmaktadır. Müşteriler bu paketlerden, kullanım alanlarına göre seçim yapabilmektedirler. Böylelikle farklı avantajlardan faydalanma imkânı da bulabilmektedirler.

Geçmiş dönemlerde banka şubelerinden kredi işlemleri yürütülmekte olduğundan, ikili ilişkiler daha fazla önem kazanmaktadır. Fakat yine teknolojinin gelişmesiyle birlikte Garanti Bankası’nın kredi vermek için müşterilerinden bu tarz bir sosyalite beklentisinde bulunmamaktadır. Her müşteri eşit derecede şanslı ve de eşit imkânlara sahip olarak değerlendirilebilmektedir. Müşteri kredi notu adı altında bir değerlendirmenin bulunuyor olması hem müşteriler için hem de banka için çok büyük kolaylık sunmaktadır. Bu nota göre işlemler çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Garanti Banksında Kredi Hesaplamak İçin Şubeye Gitmek Şart mıdır?

Garanti ihtiyaç kredisi hesaplama menüsü sayesinde, kredi çekmek isteye bir kişi istediği yerden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Garanti Mobil uygulaması sayesinde kişi tüm mobil cihazlar üzerinden dahi, ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilmektedir. Yani Garanti Bankası’ndan kredi çekmek isteyen bir kişinin illaki banka şubesine gitmesine gerek bulunmamaktadır. Masaüstü bilgisayardan ya da mobil uygulama sayesinde tablet ve telefonlar aracılığı ile kredi hesaplaması yapılabilmektedir. İhtiyaç kredisi hesaplaması sonrasında kişi aynı menüden, kredi başvurusu için gerekli sayfaya da yönlendirilebilmektedir. Bu da yine kredi çekmeyi planlamakta olan müşterinin tercihine bağlı olmaktadır.

Kredi Hesaplama Menüsü Nasıl Çalışıyor?

Garanti ihtiyaç kredisi hesaplama menüsü üzerinden sorgulama yapmak isteyen bir kişi, bilgisayar ya da mobil versiyon üzerinden, Garanti Bankası ile iletişime geçmelidir. Sonrasında açılan ana sayfa üzeriden gerekli başlıklar tercih edilmelidir. Kredi hesaplaması için kişinin sırasıyla aşağıdaki yolları izlemesi gerekmektedir.

  • Garanti Bankası sayfası üzerinden öncelikle ” İhtiyaç Kredisi ” seçilmelidir.
  • İhtiyaç Kredisi seçildiğinde, ekranda bir hesaplama tablosu belirmektedir. Burada ” Bireysel İhtiyaç ” ve ” Ev Kredisi ” seçimi yapılabilmektedir. ” İhtiyaç Kredisi ” için tercih yapılmalıdır.
  • Ekranın orta kısmında ” İhtiyacınız ” yazılı olan yerin hemen altında, boş bir kutucuk bulunmaktadır. Buraya ihtiyaç duyulan meblağ yazılmalıdır. Bu kutucuğun hemen yanında da ” Taksit Tutarı ” bölümü bulunmaktadır. Bu bölümdeki meblağlar, seçimlere göre otomatik hesaplamayla değişmekte, böylelikle kredi alacak kişi aylık ödeme miktarını da görebilmektedir.
  • ” İhtiyacınız ” kısmının hemen altında da ” Vade ” bölümü bulunmaktadır. Kredi almak isteyen kişi bu bölümden kaç aylık bir kredi çekmek istediğini seçebilmektedir. Bireysel İhtiyaç Kredisi için en yüksek vade 48 ay olarak limitlendirilmiştir.

Kredi çekmek isteyen kişi, bu menü üzerinden kredi tutarını, faiz oranını ve de aylık ödemelerini görebilmektedir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :