Ana Sayfa / Garanti Bankası, İhtiyaç Kredileri / Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi

Garanti İpotekli İhtiyaç Kredisi 39 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Garanti ipotekli için kişinin ipotek ettireceği kendisine ait gayrimenkulünün bulunması gerekmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisinin çekilmesinin 2 ayrı nedeni bulunmaktadır;

  1. Kredi çekmek isteyen kişi bir yerde çalışmamaktadır. Bu nedenle de kredi verilmeye uygun bir portföy olarak değerlendirilememektedir. Bunun üzerine kişi bankaya başvurarak kredi çekmek istediğini ve gayrimenkul üzerinden bu tarz bir kredi kullanmak istediğini belirtebilmektedir. Bunun üzerine banka, kişinin kredi notunu da hesaba katarak, kredi üzerinde bir değerlendirme yapmaktadır. Sonuca göre de kişiye kredi verilebilmektedir. Bu şeklde alınmakta olan kredilerde çok dikkatli davranmak gerekmektedir. Çünkü küçük bir ödeme sorununda, şartlar gereği ipotekli ürünü bankaya devretmek mümkün olabilmektedir.
  2. Diğer bir durumda ise bireysel ya da kurumsal kredi başvurusunda kişi çok yüksek meblağ ile kredi kullanmak istemektedir. Bu halde kişinin zaman sıkıntısı da bulunabilmektedir. İpotekli kredilerde kredi çok hızlı bir şekilde çıkartılabilmektedir. Yüksek tutardaki kredi için kullanılan ipotekli ihtiyaç kredisi için de aynı şey söz konusu olmaktadır. Ödeme sorunu yaşamak bu tarz kredilerde çok riskli olabilmektedir.

İpotekli Kredi Geri Ödemelerinde Planlama Yapılabiliyor mu?

Evet, Garanti ipotekli ihtiyaç kredisi almak isteyen birey ya da şirket bankaya bir ödeme planı sunmaktadır. Bu planda kredi kullanacak taraf ödemelere belli bir süre sonra başlayabilmektedir. Ya da 3 aylık periyotlarda ödeme yapmayı taahhüt edebilmektedir. Bu tarz kredilerde ara ödemeler de yapılabilmektedir. Tüm bu planlamalar, kredinin faiz oranını da değiştirmektedir. Banka için bu tarz bir ürünün satışı her zaman karlı bir alışveriş anlamına gelmektedir. Kredi kullanmak isteyen tarif için de doğru planlama ile çekilecek bu türde bir kredi, çok avantajlı olabilmektedir.

İpotekli Kredi Ödemesi Daha Önce Yapılırak Kredi Faizi Düşer mi?

Garanti ipotekli ihtiyaç kredisi için bu geçerli bir durumdur. Yani kredi kullanan taraf, kredi ödemelerini topluca son ödeme gününden önce ödeme hakkına sahiptir. Bu durumda banka da faiz oranını değiştirmektedir. Bu şekilde bir ödeme, kredi kullanan kişiye ciddi bir karlılık sağlamaktadır. Diğer kredi uygulamalarında da bu yapılabilmektedir. Fakat ipotekli ihtiyaç kredisindeki uygulama, müşteriyi daha fazla memnun edebilmektedir. Müşteri bu ürünü satın aldıktan sonra tüm ödeme planını yeniden yapılandırmayı bankadan talep edebilmektedir. Bu talep banka tarafından olumlu karşılanmaktadır. Kredi kullanmakta olan taraf bu durumda, sadece krediyi belirli süreliğine hakkına sahip olamamaktadır. Fakat bunun haricinde;

  • Ara ödeme
  • Erken ödeme
  • Taksit sayısı azaltma

gibi tekliflerde bulunabilmektedir. Kedi kullanıldıktan sonra, taksit sayısının artırımı da yapılamamaktadır. Bunun için kredi kullanmadan önce kişinin çok doğru bir hesaplama yapması sağlıklı olacaktır. Çünkü banka işlemlerinde hiçbir şekilde ger dönüş mümkün olmamaktadır. Kredi planlama talebinde, bankanın güncel faiz oranları geçerli olmaktadır.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz