Ana Sayfa / Konut Kredileri / Hangi Emekliler Konut Kredisi Kullanabilir?

Hangi Emekliler Konut Kredisi Kullanabilir?

Hangi Emekliler Konut Kredisi Kullanabilir? 287 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

20Emeklilerin hep merak ettiği bir konu olan emekli konut kredisi, belirli şartları yerine getiren emeklilere verilmektedir. Bu krediyi kullanabilmek için, öncelikli olarak yaş kriterine uymak gereklidir. Bankalar yaş sınırı olarak genellikle, 65 veya 75 yaş sınırını koymuşlardır. Bankaların belirlediği bu yaş sınırını aşmayan emekliler, konut kredisini kullanabilirler. Yaş sınırını aşan emekliler, konut kredisi kullanamazlar.

 Emekli konut kredisi alabilir mi sorusu, emekliler tarafından her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Emekli maaşları ile konut kredisi taksitlerini ödemek kolay mıdır diye araştırmalara girerler. Emekliyseniz ve yaş sınırını aşmadıysanız, bankalar bazı koşulları da inceleyecektir. Bunlar arasında, önemli olan bir detayda, emekli maaşınızın konut kredisi kullanmaya yeterli düzeyde olmasıdır. Emekli maaşınızın, konut kredisi taksitlerini karşılıyor düzeyde olması gerekmektedir. Çünkü banka, taksitleri zamanında ve sorunsuz olarak ödemenizi bekler.

Emeklilerin mal varlıkları da önemlidir. Belirli bir mal varlığına sahip olan emekliler, konut kredisi almakta zorlanmazlar. Başka bir gelirinin olması artı bir puandır. Her bir detay için, ayrı bir puanlama sistemi yapılır. Bu puanlama işlemlerine kredi notu nedir. Kredi notunun gerekli puanda olması şarttır. Konut kredisi kullanmak için, alacağınız evin değeri de önemlidir. Banka, ekspertiz raporuna göre uygun görürse bu krediyi verebilir. Tüm bu koşulları sağlayan emekliler, bankalardan konut kredisi alabilirler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz