Ana Sayfa / İhtiyaç Kredileri, Mevzuat-Kanun, Taşıt Kredileri / İhtiyaç Kredisi ile Taşıt Kredisinde Büyük Düzenleme

İhtiyaç Kredisi ile Taşıt Kredisinde Büyük Düzenleme

İhtiyaç Kredisi ile Taşıt Kredisinde Büyük Düzenleme 364 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

42Kredi veren bankalar tarafından sunulan taşıt kredisi ürünleri ile ürünleri için yılın son gününde büyük düzenleme gerçekleştirildi.

Kredi taksitleri için gerçekleştirilmesi söz konusu olan düzenleme, uzun zamandır konuşuluyor ve yapılacak sınırlandırmanın ölçütleri merak ediliyordu.

 

İhtiyaç kredisi başvurusu ile taşıt kredisi başvurusu yapacakları ilgilendiren düzenleme bugün Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Düzenlemeye göre;

  • İhtiyaç kredisi için kredi taksitleri 36 ay vade ile sınırlandırıldı.
  • Taşıt kredisi için kredi taksitleri ise 48 ay olarak sınırlandırıldı.
  • Ayrıca taşıt kredisi başvurusu için verilen kredi tutarı da bugünden itibaren araç değerinin en fazla % 70 ‘ine kadar verilecek.

Resmi Gazete ‘de konuyla ilgili olarak şu ifadeler yer aldı:

“Tüketicilere, binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde ve taşıt teminatlı kredilerde veya yapılacak finansal kiralama işlemlerinde, kredi tutarının taşıtın değerine oranı taşıtın nihai fatura değeri elli bin Türk Lirası ve altında olanlar için yüzde yetmişi aşamaz. Bu oran, nihai fatura değeri elli bin Türk Lirasını aşan binek araçlarda, bedelin elli bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, elli bin Türk Lirasının üstünde olan kısım için yüzde elli olarak uygulanır. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri esas alınır.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz