Ana Sayfa / İBAN Hakkında / ING Bank IBAN sorgulama

ING Bank IBAN sorgulama

ING Bank IBAN sorgulama 23 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

IBAN ‘ın uluslararası banka hesap numarası olduğu artık biliyoruz. IBAN kullanmak eft ve yurt dışı para transferleri (swift) işlemlerin daha hızlı ve hata payı çok daha düşük olarak yapılabilmesi için geliştirilmiş bir sistemdir. Bankaların kendi sitelerinde bulunan iban numarası sorgulama bölümlerinden kendi hesabınıza ait veya başkasının hesabına ait iban numarasını öğrenebilirsiniz.Bu yazımızda ingbank iban sorgulama işlemini nasıl yapabileceğimizi öğreneceğiniz.

İngbank iban öğrenme işlemini buraya tıklayarak açılan ingbank sitesinde ki sayfadan gerçekleştirebilirsiniz. Açılan sayfada eğer kendi hesabınızın iban numarasını öğrenmek istiyorsanız hesabınızın bulunduğu şube kodunu (Şube kodunuzu bilmiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz),
müşteri numaranızı, hesap türünüzü girerek ve hesap uzantısını girdikten sonra doğrulama kodu olarak yandaki küçük resimde yer alan karakterleri giriniz ve “ÖĞREN” butonunu tıklayınız. ING bank iban numaranız hesaplanacak ve size sunulacaktır. Bu hizmeti ayrıca size ait olmayan hesaplar içinde gerekli bilgileri sağlayabiliyorsanız yapabilirsiniz.

Neden IBAN kullanmalıyım?

Gerek yurt dışı gelen/giden eft işlemlerinde , gerekse yurt dışı para transferlerinden IBAN numarası kullanmanız sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır. IBAN ile birlikte alıcı adı ve soyadı belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca hesap doğrulama işlemi yapılacağı için paranın yanlışlıkla başka hesaba gitme ihtimalini ortadan kaldıracağı için iban kullanmak her zaman daha avantajlı olacaktır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :