Ana Sayfa / Kredi Genel / İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 23 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bu yazımızda daha yüksek tutarlı İhtiyaç Kredisi kullanabilmek için ya da daha kolay İhtiyaç Kredisi kullanabilmek amacı ile değerlendirebileceğimiz İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankaları incelemeye çalışacağız. Pek çok bankanın bu konuda fırsatları yer almaktadır. Ev ipotek ettirmeniz halinde bankalar üzerinden daha fazla kredi alma şansına sahip olursunuz. Bu konuda hizmet veren pek çok banka bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Halk Bankası ile Garanti Bankası üzerinden İpotekli Kredilere başvuruda bulunabilirsiniz. TEB ile HSBC üzerinden de İpotekli Ev Kredisi çekebilirsiniz. Finansbank da bu konuda çalışmalara yer veren bankalardan birisi… Aynı zamanda DenizBank ile VakıfBank üzerinden de İpotekli Kredi başvurularına yer verilmektedir. Son olarak da AkBank üzerinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Bu konuda başvurularınızı yaparken belli başlı evraklara da yer vermeniz istenmektedir. Şöyle ki ipotek olarak göstereceğiniz mülkün belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgeler üzerinden istediğiniz banka ile görüşme yapabilirsiniz. Görüşmeler sonucunda da tüketicilere uygun olarak ödeme seçenekleri ve vade durumları sunulmaktadır.

 

İnternetten İpotekli Kredi Başvurusu Yapabilir Miyim?

 

Kredi adına başvurunuzu şubeden önce internet üzerinden ele alabilirsiniz. Bankaların bu konuda da değerlendirmelerini internet üzerinden yaptıkları bilinmektedir. Bu yüzden sizlere gerekli butonlar ve formlar sunulmaktadır. Başta istediğiniz banka üzerinden bilgilerinizi sunarak ilerleyebilirsiniz. İpotekli kredi başvurusu adına buradan onay alabilirsiniz. Onay almamanız halinde de şubelere gitmenize gerek kalmayacaktır. Önce internet üzerinden bu işlemlere yer vermek daha pratik olacaktır.

Onay görmeniz halinde gerekli bankanın şubesi üzerinden görüşmelere yer verebilirsiniz. Nitekim bu görüşmeler sonucunda uygun kredi limitleri ile taksitlendirme seçenekleri sunuluyor. İhtiyaç sahiplerinin de seçimlerinden sonra paranın transferi gerçekleşmektedir. İpotek ettirdiğiniz mülk adına da belli başlı incelemeler yapılmaktadır. Bu incelemeler sonucunda kredinin limitine yönelik belirlemelere yer verilmektedir. Limit belirlemelerinden sonra da vade ile faiz seçeneklerini ele alınıyor. Ev ipotekli veren bankalar adına tüm bu detaylara göz atmanız gerekiyor.

 

Ev İpotekli Kredilerin Vadesi Nasıldır?

 

Vadelerin çoğu bankada 120 ay olarak ifade edildiğini göreceksiniz. Yani 10 yıl içerisinde vade üzerinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda peşinat seçenekleri de devreye girmektedir. Konut kredisi almak isteyenlerin belirli peşinatlar sunarak daha rahat etmesi mümkündür. Bu sayede ödemelerin daha kısa sürede sonuçlanması da mümkün hale geliyor. İpotek karşılığında konut kredisinin yanı sıra ihtiyaç kredilerine de başvuruda bulunabilirsiniz. Daha yüksek limitler üzerinden kredi sahibi olmak adına belli başlı mülklerin ipotek altına alındığını göreceksiniz. Burada evin dışında arabanın da ipotek altına alınması mümkündür. Arsa ya da tarla üzerinden de kredi başvurularında bulunabilirsiniz. Kredilerin kişilere özel paketler üzerinden sunulması sağlanıyor. Burada ipotek ettirdiğiniz mülk ile kredi notunuz temel alınmaktadır. Sonucunda da kredilerinizin ilgili banka üzerinden temini gerçekleşmektedir. Ev ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar için aylık oranlarına dikkat ederek ilerlemeniz daha doğru olacaktır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :