Ana Sayfa / Türkiye İş Bankası / İş bankası çeyiz hesabı kampanyası %20 devlet desteği

İş bankası çeyiz hesabı kampanyası %20 devlet desteği

İş bankası çeyiz hesabı kampanyası %20 devlet desteği 177 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

isbankasiHenüz evlenmemiş gençlere özel İş bankası çeyiz hesabında %20 devlet desteği ve avantajlı faiz oranları sizleri bekliyor. Birikim yaparak evlenmek isteyen 24 yaşından küçük gençler devlet desteği ile birikimlerini artırabiliyor.

TL vadeli mevduat hesabı niteliğinde olan İş Bankası Çeyiz Hesabı, avantajlı faiz oranları ve yüzde 20’ye varan devlet katkı modeli ile birikim yapmak için cazip koşullar sunuyor.

Bugünden birikim yaparak evlilik döneminde rahat etmek isteyen henüz evlenmemiş ve 24 yaşını doldurmamış gençlerin yanı sıra aileler de çocukları adına Çeyiz Hesabı açarak birikim yapabiliyor. İş Bankası Çeyiz Hesabı’na aylık veya 3 aylık dönemlerde, en az belirlenen tutarlarda olacak şekilde düzenli ödemeler yapılıyor ve İş Bankası’nın özel faiz oranlarıyla birikimler değerlendiriliyor.

Düzenli ödemeler için alt ve üst sınırlar aylık ödeme planlarında 105,58 – 1.055,80 TL, 3 aylık ödeme planlarında 316,74 – 3.167,40 TL arasında bir tutarda seçilebiliyor. İş Bankası Çeyiz Hesabı’nın faiz oranı yıllık olarak değişiyor, her bir yıl dönem başındaki faiz oranı bir yıl boyunca yapılan düzenli ödemelere uygulanıyor.

En az 3 yıl boyunca İş Bankası Çeyiz Hesabı’nda düzenli birikim yapmış olan gençler, 27 yaşından önce ilk evliliklerini yaptıklarında birikimlerine ilave olarak birikim yapılan süreye göre yüzde 10’dan yüzde 20’ye kadar değişen oranlarda devlet katkısı kazanıyor. Evlenmeyi planlayan çiftlerin her biri Çeyiz Hesabı açtırarak ayrı ayrı devlet katkısından yararlanabiliyor

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz