Ana Sayfa / Bankalar Genel, Bilgi Merkezi / İş Bankası Ek Hesap Nedir Nasıl Kullanılır

İş Bankası Ek Hesap Nedir Nasıl Kullanılır

İş Bankası Ek Hesap Nedir Nasıl Kullanılır 45 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye’nin bankacılık sektöründe yer alan önemli bankalardan birisi olan İş Bankası, müşterilerine sektörle ilgili birçok konuda hizmetler veriyor. Bankanın müşterilerine tanıdığı ayrıcalıklardan birisi de ek hesaptır. Bankadan hizmet alan vadesiz hesap müşterileri istediği zaman vadesiz hesabına ek hesap tanımlattırarak hesabın ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayabiliyor.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açtırılır?

Banka müşterilerinin ek hesap açtırabilmesi için farklı başvuru şekilleri bulunuyor. Bankanın herhangi bir şubesi üzerinden ek hesap başvurusu yapılabildiği gibi, İş Bankası internet bankacılığı üzerinden de rahatlıkla başvuru yapılabiliyor. Bankanın başvuru talebini onaylamasının ardından ek hesap kullanıma hazır hale geliyor. Bu hizmetten sadece İş Bankası vadesiz TL hesabı müşterilerinin yararlandığını belirtmekte fayda bulunuyor.

Ek Hesap Nasıl Kullanılır?

Ek hesap sahipleri vadesiz hesaplarına tanımlanan ek hesap sayesinde hesaplarında bakiye olmasa bile diledikleri zaman para çekebilir, para transferi yapabilir ve çeşitli faturaların ödenmesi için otomatik ödeme talimatı verebilir. Üstelik tüm bunlar için ekstra olarak hiçbir işlemin yapılmasına gerek bulunmuyor. Banka müşterileri herhangi bir harcama yapmak ya da para çekmek istediği zaman hesapta para olmadığı için ek hesap otomatik olarak devreye girmekte ve ilgili tutarı ek hesap üzerinden karşılamaktadır. Ek hesap üzerinden yapılan harcamalar kadar olan tutarın bankaya geri ödenmesi için de farklı bir işlem yapmaya gerek bulunmuyor. Müşterilerin vadesiz TL hesabına para girişi olduğunda banka otomatik olarak dönem sonu harcama tutarını ve vadesiz hesap faizini ana hesaptan alarak ek hesaba yönlendirmektedir. İş Bankası, müşterilerine sunduğu bu hizmet için %1,9 faiz oranı uyguluyor. Örnek vermek gerekirse İş Bankası müşterileri ek hesaplarından çekecekleri 500 TL için ay sonunda 9,5 TL gibi oldukça düşük bir ücret ödeyerek hesaplarını sıfırlayabiliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz