Ana Sayfa / Kredi Genel / Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu 25 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu yapmak için bankalara mesaj gönderilerek, telefonunuz üzerinden ya da internetten yapılan kredi başvurularına kesin onay verileceği belirtilen kredi kampanyalarını kapsamaktadır. Bankalar müşterileri kendilerine çekebilmek için kesin onaylı dedikleri kredi olduğunu söylemek kaydıyla tanıtım yaptırmaktadır. Acil paraya  ihtiyaç duyulduğunda bankaların internet şubeleri yada internet sitelerinde bulunan menüler aracılığı ile kredilere başvuru yapılabilmektedir. Kesin onaylı kelimesi ile vaat edilen krediler için bankaya gitmeniz gerekmektedir.

Çoğu kişi kesin onaylı denilen kredilerde yanılabilmektedir. Bankalara başvuru yapıldığında götürülen belgelerin yetersiz gelmesi halinde ve banka kredi notunun aşağıda olması sebebiyle kesin onaylı olan kredi artık onaysız krediye düşecektir. Bir çok kişinin yanıldığı durum karşısında banka kredinizi kesin olarak onayladığı durumda kredi verilebilecektir. Bankalardaki geçmiş dönemlerde gecikmeler yaşanmış olması durumu söz konusu olduğu durumda riskli müşteri gibi gözüken kişiler gelir belgelerini vs. tamamlamış olsalar dahi kredi verilmesi konusunda sıkıntılar yaşanabilecektir. Yapılan kampanyalar müşteri çekmek için yapılmakta olduğu için banka kampanyayı başlattı kesin onay aldım diye düşünmek yanlış olacaktır.

Kesin Onaylı Kredi Başvuru Şartları Nelerdir ?

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu yapıldıktan sonra bankanın durumuna göre ya anında kredi verilebilmekte ya da birkaç gün içinde başvuruya cevap verilebilmektedir. Bankanın kesin onaylı genellikle diğer bankalardan farklı yani yüksek oranlarda faiz işlettiği görülmektedir. Faiz oranının yüksek olması aynı oranda başka bankadan çekilebilecek kredinin aylık ödeme taksitleri daha düşük olacakken bu kampanyayı yapan bankalarında aylık taksitler daha yüksek olarak ödemelere yansıyacaktır.

Müşterilerin kesin onaylı kredileri araştırırken kredi faiz oranlarına ve bankaya ödenecek olan taksitlerin ödemeye ne kadar yansıyacağı araştırılmalıdır. Kesin Onaylı bankaların en uygun olanından kredi kullanmak müşterilerinin avantajına olacaktır. Bazı bankalardan kredi onayı alamadığınızda diğer bankalara başvurulduğunda bu durum müşterinin aleyhine olacaktır. Bankalara aynı anda başvuru yapılması kredi notuna yansıyacağından kredi onaylamaları sırasında problem olabilmektedir. Başka bankalara kredi borcu olunması durumunda banka sisteminden bunu görebilmektedir. Birkaç bankaya ödenen borç toplamının gelirin yarısını geçmemesi gerekir. Kredinin onay alabilmesi, bankalar arasında farklılık gösterebilmektedir.

Kesin Onaylı Krediler Kesin Olarak Kullandırılır mı ?

Başvuru kriterlerini tamamlayan müşterilere kredi imkanı sağlanabilmekte bu kriterlere uyum sağlayamayan kişilere ise kredi onayında olumsuz olarak yansıyabilmektedir. Banka kredi notunun yüksek gözükebilmesi için müşterinin başka bankalara ya da aynı bankaya daha önceden kullanmış oldukları kredilerin zamanında ödenmiş olması herhangi bir gecikme yaşamamaları kredi notunu yüksek tutan kriterlerdir.

Bankaların başvuru esnasında ilk baktıkları inceleme notunuzun kredi almaya yeterli olup olmadığının belirlenmesidir. Kişinin bankacılık kanallarının birine başvurması ve gelen onay mesajı olumlu ise hemen ümitlenmemeleri tavsiye edilmektedir. Hayal kırıklığı yaşamamak için bankaya başvurunun bizzat yapılması çok önemlidir. Kesin Onaylı Kredi Başvurusu Ön onay alınması kredinin kesin olduğu anlamı taşımaz. Acil paraya ihtiyaç duyan kişiler kesin onayı şubeden almaları esaslı bir davranış olacaktır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :