Ana Sayfa / Kredi Notu / Kişisel Kredi Notu Öğrenme

Kişisel Kredi Notu Öğrenme

Kişisel Kredi Notu Öğrenme 23 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kişisel Kredi Notu Öğrenme

Kişisel Kredi Notu Öğrenme konusunda bir çok yöntem kullanılmaktadır. Kişisel Kredi Notu bankalar ile yapılan işlemlerde çekilen kredilerin zamanında ödenmiş olması sebebiyle kredi notu artmakta veya azalmaktadır. Bankaya kredi başvuru esnasında bankalar bulundurdukları merkezi sistem üzerinden kredi notunu görmektedir. Herkesin kredi notu kişiseldir. Eşin yapmış olduğu banka kredisini zamanında ödememe durumunda eşin kredi notunun düşük olması diğer eşe kredi verilemeyeceği anlamını taşımaz.

Kişisel Kredi Notu Öğrenme Yolları Nelerdir ?

Kredi notunu öğrenmek için bazı özel internet sitelerine başvurmak yeterli olabilecektir. Ancak bankalara yapılan şahsen başvurularda bankaların müşteri temsilcileri kredi notunu öğrenmek konusunda yardımcı olabileceklerdir. Bankaların internet şubesini kullanan müşterileri için sunmuş olduğu hizmetler arasında da yer almaktadır. Bankanın internet şubesini kullanabilmek için o bankaya ait ya da müşterisi olmanız yeterlidir. İnternet şubesi üzerinden giriş yapacak müşterilerin Risk Raporu uygulamasına (K.K.B) girmeleri kredi notu öğrenebilmek için yeterli olacaktır.

Telefon operatörleri de belirli bir ücret karşılığında banka kredi notunu öğrenmek için hizmet vermektedir. Telefon operatörleri tarafından alınacak bilgi için cep telefonlarından üç büyük operatörün vermiş olduğu hizmet ile sadece TC. Numarasını adın aralarında boşluk kullanmak suretiyle 1122 ye göndermeleri sonucunda faturalı hatlardan kesilecek 9.- TL ücret karşılığında Kişisel Kredi Notu Öğrenme mümkün olabilecektir. Operatörler dönüş işlemini beş dakika içerisinde gerçekleştirecekler ve başvuran kişinin kredi notu mesaj ile başvuru yapılan cep telefonuna mesaj ile iletilecektir. Bankalardan kredi notunu öğrenebilmek için bankadan ilk defa kredi notu isteme taleplerinde verilen işlemden ücret alınması durumu olmayacaktır. Ancak bir defadan çok kredi notu öğrenme başvuruları ücrete tabi bir işlem olarak görülecek ve kredi notu ücreti müşterilerden tahsil edilecektir. Kredi notunun değerleri 0 ile 1900 arasındaki değerdir.

Kişisel Kredi Notu Oranları nelerdir ?

Kişisel Kredi Notu Öğrenme yollarından öğrenilecek olan Kredi Notu oranlarından 0 ile 799 arasında bir not bulunan müşterinin kredi alma ihtimali çok düşük olmaktadır. Müşteriler ödemelerini yapmamaları yada geç yapmaları durumunda notları bu oranlar arasında yer alacaktır. Bankalara olan borçlarında çok olması kredi notlarını etkilemektedir. Kredi notunun 800 ve 1299 arasında olması durumunda müşterinin kredi başvurusunda riskli olarak görülebilmekte ancak kefil yada ipotek gösterilmesi durumunda gerekli şartlar sağlandıktan sonra kredi alabilmeleri olanaklı olmaktadır.

Kredi Notunun 1300 ile 1499 oranında olması durumu ise az riskli kişiler anlamını taşımaktadır. İstenecek belgeler tamamlandıktan sonra kredi alınabileceği anlamını taşımaktadır. 1500 ile 1699 değerlerini taşıyan bir müşteri ise başvuru sonucunda kredi alabilecek şartları taşıyan, borçlarını aksatmadan ödemiş kişilerin bulunduğu puan değeridir. Kredi notunun iyi olması olarak değerlendirilen grup müşterileridir. Kredi notunun 1700 – 1900 üzeri olması durumu ise bulunan tüm bankalardan kredi alabilecek bir grubu oluşturmakta ve puanı yüksek olan kişilere düşük faiz kullanabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :