Ana Sayfa / Ekonomi, Konut Kredileri / Konut Kredilerinde Vergi İstisnaları Yeniden Değerlendirilecek

Konut Kredilerinde Vergi İstisnaları Yeniden Değerlendirilecek

Konut Kredilerinde Vergi İstisnaları Yeniden Değerlendirilecek 314 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

6Başbakandan Açıklama !

Ekonomide Yapısal Dönüşüm Programı’nın 2. Paketi’ bugün açıklanıyor, konut kredilerindeki vergi istisnaları tekrardan değerlendiriler, düşük gelirlilerin konut sahibi olması kolaylaştırılacak.
“Ekonomide Yapısal Dönüşüm Programı”nın 2. Paketi’ bugün açıklanyor, 25 sahası içeren pakette konut kredileri ile düşük gelir sahiplerinin konut edinmesi kolaylaştırılacak.

Sabah Gazetesi’nden edindiği bilgilere göre, reel bu sektörün dönüşümüyle ilgili daha önce 25 paketin 9’u açıklanmıştı. Ekonomiyle ilgili yeni haberi içeren 8 paket de bugün açıklanacak. Makro ekonomik dönüşümü içeren pakettin içeriğinde sosyal destekler de yer alacak. Vergi sistemi ise tasarrufu özendirecek şekilde tekrar düzenlenecek. Konut kredilerindeki vergi istisnaları tekrardan değerlendirilerek, düşük gelirlilerin konut sahibi olması kolaylaştırılacak. Tek konutun satışında vergi muafiyeti için belirlenen 5 yıl sınırının da kaldırılması bekleniyor. Buna göre, bir konutu olan, 5 yıldan evvela evini satsa bile değer artış kazancından istisna olacak. Yeni çağda lüks ve dışalım yoğunluğu olan kharcamaların önüne geçmek için yüksek alternatifler tetkik edilerek bunlara yönelik caydırıcı vergilendirme yapılacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz