Konut Kredisi Alana Tüketici Kredisi Yok | Kredi Kampanya 
Ana Sayfa / Konut Kredileri Hakkında / Konut Kredisi Alana Tüketici Kredisi Yok

Konut Kredisi Alana Tüketici Kredisi Yok

Konut Kredisi Alana Tüketici Kredisi Yok 289 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

52af66a3d3_normalBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yürütülmekte olan ve kredi veren bankalar ile krediler alanındaki uygulamaları kapsayan çalışmalardan birbirinden önemli sonuçlar çıkıyor. Konut kredisi, taşıt kredisi, demeden tüm krediler için hazırlanan söz konusu çalışmaların amacı vatandaşların gelirinden daha fazla borçlanmasını engellemek.

Kredi Başvurusu Uygulamaları

Kredi başvurusu ile ilgili olarak yapılan düzenlemelerde daha önce limit sınırlaması, enerji belgesi olmayan evlerin satışının zorlaştırılması gibi uygulamalardan sonra şimdi de kredi başvurusu engelleri gelecek.

Buna göre, tüketiciler eğer bir konut kredisi başvurusu yapmış ve konut kredisi kullanmış ise aynı tüketiciye ihtiyaç kredisi başvurusu ya da diğer tüketici kredileri için kredi başvurusu uygulamasının önü kapatılmış olacak.

Tabii, söz konusu çalışmanın yürütmeye geçeceği henüz kesin değil. Çalışmalar Merkez Bankası ve BDDK gibi kurumlarca yürütülmekle birlikte teknik açıdan uygulanabilir olmaması halinde yürütmeye girmeyecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :