Ana Sayfa / Kredi Genel / Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Sigortalı Olunmalıdır?

Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Sigortalı Olunmalıdır?

Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Sigortalı Olunmalıdır? 34 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kredi Çekmek İçin Ne Kadar Sigortalı Olunmalıdır?

Kredi herhangi bir bankanın size gelir ve sigorta bilgilerinize bakarak açtığı geri ödemeli bir limittir. Kredinin birçok türü bulunmaktadır. Kredi kullanmak için en az 6 ay düzenli olarak aynı iş yerinde çalışıyor olmanız şarttır. Farklı iş yerlerinde toplam 6 ay değil aynı iş yerinde toplamda en az 6 ay çalışıyor olmanız şarttır. Ancak şuna dikkat etmelisiniz iş yerinizin sigorta primlerinizi düzenli olarak yatırıyor olmalıdır aksi taktirde sistemler yine sizi 6 ay aynı iş yerinde çalışmıyor şeklinde algılar ve kredi, gibi başvurularınız olumsuz değerlendirilir. Ve de bazı işyerlerinde sigorta primleriniz bir sonraki ayın 20’sinde yatırıldığı için buna da dikkat etmelisiniz. Kısaca aynı iş yerinde 7-8 ay çalışmadan bir başvuruda bulunmayınız.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusunu bankaların İnternet bankacılığı, ATM, SMS, Telefon bankacılığı ve şubelerinden yapabilirsiniz. Özellikle müşterisi olduğunuz ve bilgilerinizin tam olduğu bankalarda internet bankacılığından kredinizi kendiniz hazırlayıp kendiniz hesabınıza aktarabilirsiniz. SMS göndererek te kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. SMS attığınız bankaların dış arama ekipleri sizi bıraktığınız cep telefonu ile arayıp krediniz için başvurunuzu tamamlayabilir veya kredinizi hesabınıza aktarabilmektedir.

Kredi Nasıl Çekilir?

Eskiden kredi çekmek için adres teyit belgesi, gelir belgesi gibi birçok evrak istenirken artık evrak gerekmeden tün bankacılık kanallarından kredi çekilebilmekte veya başvuru yapılabilmektedir. Çoğu banka SMS ile dahi kredi başvurusu kabul etmekte ve değerlendirmeye alıp müşterilerine dönüş yapmaktadır. Üstelik internet üzerinden kredi başvurusu için o bankanın müşterisi olmanızda şart değil yapmanız gereken tek şey başvuru yapacağınız bankanın resmi web sitesi üzerinden istenen bilgileri doldurmaktır. Müşteri olmanız için imzalamanız gereken Bireysel Bankacılık Hizmet Sözleşmesi gibi genel bankacılık sözleşmeleri kurye ile adresinize kadar gönderilmektedir. Ya da beklemek istemiyorum derseniz ilgili bankanın şubesine giderek te kimlik teyidinizi yaptırıp kredinizi anında alabilirsiniz. Krediler son çıkartılan yasa ile beraber 48 ay vadeye kadar uzatılmaktadır.

Kredi Almak İçin Gerek Belgeler Nelerdir?

Kredi almak için evrak şartı artık yavaş yavaş kaldırılmaktadır. İnternet üzerinden bankaların sistemleri devlet kurumları ile senkronize çalıştığından tüm sigorta dökümünüz ve gelir bilgileriniz anında bankaların ekranına düşmekte ve beklemeden krediniz onaylanmaktadır. Birçok banka dijital bankacılığı daha karlı ve az maliyetli olarak tercih ettiğinden açabilmektedir. Kredi alırken sigorta primlerinizde veya gelir bilgilerinizde bir sorun veya pürüz olduğunda bankalar genellikle kişiyi adres ve gelir teyit belgesi ile şubeye davet eder. Bazı durumlarda sizden kaynaklı olmayan bazı sebeplerden dolayı bilgileriniz teyit edilemeyebilir bu durumda şube ile görüşmeniz daha faydalıdır. Tabi bu saydıklarım standart ihtiyaç/tüketici kredileri için geçerlidir. Borç transfer kredisi veya konut/taşıt kredilerinde akışlar daha farklıdır. Bu türde krediler için direkt olarak şube ile görüşmeniz daha faydalıdır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :