Ana Sayfa / Kredi Kartları, Mevzuat-Kanun / Kredi Kartı Borcu Affı İçin Kanun Teklifi

Kredi Kartı Borcu Affı İçin Kanun Teklifi

Kredi Kartı Borcu Affı İçin Kanun Teklifi 388 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Borcu Affı İçin Kanun Teklifi

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinden Aytun Çıray tarafından, kredi kartı borcu nedeniyle icra takibi gibi durumlar yaşayan vatandaşlar için ekstra ücretlerin alınmaması yönünde kanun teklifi yapıldı

40Vatandaşların bankalarla yaşadıkları problemlerin en ünlüsü malumunuz kredi kartları. İlk dönemlerde uygun kampanyalarla müşterilere takdim edilen kredi kartları zaman geçtikçe alışverişte kullanılan tek materyal haline geliyor ve zamanla borçlar birikiyor, ödenmeyecek hale geliyor. İnsanların kendisini kontrol edememesi yüzünden kredi kartı borçları aylık maaşlarını dahi aşabiliyor ve her ödeme döneminde eklenen zamlarla birlikte büyük bir alev topuna dönüşüyor. Bu sebeple bankalara başvuru yapan ve borçlarını taksit halinde ödemek isteyen ve borçları yüzünden icra takibine giren vatandaşlar için ekstra bmasrafların alınaması yönünde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Aytun Çıray tarafından kanun teklifi verildi.

Bankalar tarafından kendisine ödeme için ihtyar çekilmiş veya haklarında icra takibi başlatılmış kredi kartı borcu bulunanlar için yeni düzenlemeler yapılıyor ve bu dönemlerde eklenen ekstra ücretlerin vatandaşlara yansıtılmaması istendi. Çünkü hali hazırda birikmiş borç yükünü ödeyemeyen kişinin gelecek borçları da ödemesi söz konusu olamaz. Aynı zamanda bunun bir haksızlık olduğu da belirtilerek bu masrafların eklenmemesi istendi.

 

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray tarafından verilen kanun tekliflyle beraber kredi kartı borcu nedeniyle borç yapılandırması yapılan ve hakkında icra kararı, icra takibi çıkartılan vatandaşlara ekstra masrafların alınamaması sağlanabilir ve bu ücretlerden kurtulabilir. Kanunun meclisten geçmesi halinde bu karar yürürlüğe konulacak. Borcu olan kişilerin ise borçları taksitler halinde bankalara yapılması planlanıyor. Bu şekilde bir anda ödemesi mümkün olmayan borçlar ödenmiş olacak.
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz