Kredi Kartına Ne Zaman Faiz Gelir? | Kredi Kampanya 
Ana Sayfa / Kredi Kartları Hakkında / Kredi Kartına Ne Zaman Faiz Gelir?

Kredi Kartına Ne Zaman Faiz Gelir?

Kredi Kartına Ne Zaman Faiz Gelir? 94 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kredi Kartına Ne Zaman Faiz Gelir?kredi kartına faiz gelmesinin etkileri nelerdir.

Döneme ait borçlarınızın ödeme tutarının altında ödeme yaparsanız, ödeme tutarınızın ödemediğiniz kadarı için aylık faiz oranları uygulanır. Faiz oranlarını hesaplayabilmek için geçmiş dönemlere ait borcunuz bulunmuyorsa ve hesap özetlerinizde borcunuzun tamamı için son ödeme tarihine kadar işlem yapmadıysanız, alışverişlerinizden kaynaklı bu borçlarınıza bir faiz uygulanmaz.

Borcunuzun döneme ait bir kısmını ödediyseniz kalan bakiyeniz üzerinden faiz oranlarınız hesaplanır. Hesap bakiyenizin durumuna göre, asgari ödeme tutarlarının üzerinde ödeme yapılırsa akdi faiz, asgari ödemenin altında ödeme yapılırsa asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısımları için gecikme faizi ve kalan hesap bakiyenizin asgari ödeme tutarını aşan kısımları için de akdi faiz uygulanır.

Asgari Ödeme Tutarı Ödenmezse Ne Olur?

Yeni yasal düzenlemeler çerçevesinde bir yıl içinde en az üç defa kredi kartı borcunuzun ödenmesi gereken asgari tutarı ödemezseniz kartınız, borcunuzun tamamının ödenmesi için nakit çekimi için limit artışına izin vermez.

Ek olarak bir yıl içinde üç kez olmak üzere, dönem borçlarınızın minimum tutarını ödemezseniz kartınız, borcunuzun tamamını siz ödeyene kadar kullanılamaz hale getirilir.

Asgari ödeme tutarları 10 TL’den az olmayacak şekilde son gelen yasal düzenlemelerden sonra kredi kartı sahipleri için, kartın ilk kullanım döneminden itibaren %40 oranındadır. Diğer kart sahipleri için bu oran kredi kartının toplam sahip olduğu limit ile belirlenir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz