Mortgage Hesaplaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler | Kredi Kampanya 
Ana Sayfa / Bilgi Merkezi / Mortgage Hesaplaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mortgage Hesaplaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mortgage Hesaplaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 157 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

yeniden-yapilandir-ma-faizi-4294777_oBütün tüketicilerin ortak bir hayali de, bir gün ev sahibi olmaktır. Yapılan birikimler, kontrol edilen hesaplar, satın alınacak evin belirlenmesi gibi işlemlerden sonra sıra mortgage kredisi alma aşamasına geldi. Bu aşamada ortaya çıkacak olan bazı önemli noktaları bilmenizde fayda var.

 

Ödenebilecek Taksit Tutarını Belirleyin

Mortgage kredisi kullanımında en önemli noktalardan birisi, aylık kredi taksit tutarını doğru belirlemektir. Aylık gelirinizin tamamını dikkate alarak, bu tutara oranla uygun bir taksit tutarı belirlemek önemli. Özellikle mortgage kredisinin uzun vadeli kredi olduğunu dikkate alırsak bu önem bir kat daha artıyor.

 

Ne Kadar Para Biriktirdiniz?

Mortgage kredisi kullanırken birikmiş olan paranızın miktarı da önemli. Bu, ne kadar kredi tutarı kullanabileceğinizi belirleyecektir.

Ekspertiz Değerinin % 75’ine Kadar Kredi Kullanılabilir

Mortgage kredisi kullanırken bu kuralı unutmamanızda fayda var. Bankalar, satın alacağınız evin ekspertiz değerinin % 75’ine kadar kredi kullandıracaktır.

 

“Ne Kadar Mortgage Ödeyebilirim?”

Tüm bu değişkenleri göz önüne alarak toplam itibariyle ne kadar borç ödeyebileceğinizi hesaplamak için mortgage hesap makinelerini kullanabilmekle birlikte kredi başvurusu aşamasında kredi karşılaştırma ve kredi sorgulama araçları ile bankaların kredi fırsatlarını karşılaştırabilir; kredi tutarı, vade sayısı, faiz oranı ve taksit tutarları açısından belli bir miktardaki krediyi birçok bankanın fırsatı arasından seçebilirsiniz.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz
İlgili Terimler :