Ana Sayfa / Bankalar Genel / QNB Finansbank Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

QNB Finansbank Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

QNB Finansbank Ön Onaylı Kredi Ne Demek? 47 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Finans bank ön onaylı kredi ne demek? ” sorusu çokça sorulmakta olan sorulardan bir olmaktadır. ” Ön onay ” burada çok anlaşılamayan ya da anlamı biraz karıştırılmakta olan bir ifade olarak nitelendirilmektedir. ” Ön Onaylı Kredi “, kredi başvuru yapmış olan kişiye, kredi başvurusu ile ilgili ilk yanıtın olumlu olarak verilmesi, şeklinde açıklanabilmektedir. Burada ön onay verilmiş krediler için sonrasında da bu onayın verileceği anlaşılmaktadır. Fakat burada bir karışıklık oluşmaktadır. ” Ön Onay ” adından da anlaşılacağı gibi, önden verilen ilk onaydır. Bundan sonra süreç bitmemektedir.

Bu işlemekte olan süreçte, kişi hakkında inceleme yapılacaktır ve de kredi ona göre verilecek ya da verilmeyecektir. Aynı şekilde kişinin belki kredisi onaylanacaktır lakin kredi tutarı fazla gelmiş olabilmektedir. Kredi başvurusu yapan kişiye daha sonra bu detaylar bildirilmektedir.

Ön Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

Finans bank ön onaylı kredi ne demek? ” sorusunun yanıtlanmasından sonra, kredi çekmek isteyen kişi, ” Ön onaylı kredi kullanımı ” hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilmektedir.

  • Ön onaylı kredi için kişinin öncelikle bankaya k” İhtiyaç Kredisi ” başvurusu yapması gerekmektedir.
  • Kredi için aday kişi ya da şirket, şubeden, ATM’den ya da sadece cep telefonu üzerinden göndereceği bir kısa mesaj ile kredi talebinde bulunabilmektedir.
  • Bu durumun akabinde hiç zaman kaybetmeden bankadan kişi ya da şirkete, kredi onay bilgisi gelmektedir. Lakin burada herkese bu şekilde bir onay da gelmemektedir. İlk defada bankadan onay gelmemesi halinde, banka ile irtibata geçmek de tavsiye edilmektedir.
  • Bankadan gelen olumlu yanıt üzerine, kişi ya da şirket yetkilisini Finans bank üzerinden bir telefon gelmektedir. Bu telefonda kredi kullanmak isteyen taraf ile konuşulmakta, bir takım bilgile sorgulanmaktadır. Bu bilgiler ayrıca belgelerle de netleştirilmektedir.

Ön onaylı kredi bu şekilde alınmakta daha doğrusu kredi başvurusu bu şekilde yapılmaktadır.

Ön Onay Verilmiş Bir Kredi Neden Çıkmaz?

Finans bank ön onaylı kredi ne demek? ” sorusuyla bu yeni sonu aslında yanıt bulmaktadır. Ön onay sadece önden bankanın kredi kullanmak isteyen tarafa kredi vermek istemesini anlatmaktadır. Fakat bir sonraki süreçte, kredi isteyen tarafın incelenmesi süreci bulunmaktadır. Bu süreç de gerçekten çok hassas bir süreç olarak kabul edilmektedir. Bu süreç hızla geçmektedir. Çünkü artık T.C. Kimlik Numarası sayesinde tüm işlemler çok hızlı yapılabilmektedir. Buna kişinin sorgulanması da dâhil olmaktadır. Önden onay verilmiş kişiler, yapılan inceleme sonucunda kredi alabilmesi için verimsiz ilan edilmiş ise yani kredi notu, istediği tutar için uygun değilse ya da hiçbir tutar için uygun bir profil değil ise, doğal olarak sistemden para çekemeyecektir. Ön Onaylı kredi başvurularında bu nedenle temkinli olmak gerekmektedir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz