Ana Sayfa / Taşıt Kredileri Hakkında / Taşıt Kredisi ile Araba Alacaklar Dikkat

Taşıt Kredisi ile Araba Alacaklar Dikkat

Taşıt Kredisi ile Araba Alacaklar Dikkat 348 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

38Taşıt kredisi başvurusu öncesi kredi veren bankalar ve taşıt kredisi faiz oranları arasında taşıt kredisi hesaplama işlemi yapanlardansanız araba almadan önce bu uygulamaya dikkat etmenizde fayda var.

Taşıt Kredisi Peşinat ve Taksit Sınırlandırması

Taşıt kredisi seçenekleri için yürütülen çalışma kapsamında % 25 peşinat ve uzun taksit sayılarında sınırlandırma uygulaması gelecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında cari açığın büyümesinin en önemli kalemlerinden biri olarak değerlendirilen tüketici kredi seçeneklerinin artış hızını frenlemek amacıyla yapılacak bir dizi düzenleme ile beraber taşıt kredisi de etkilenecek.

BDDK tarafından yürütülen söz konusu çalışmalar kapsamında kredi veren bankalar tarafından sunulan taşıt kredisi seçeneklerinde % 25 asgari peşinat uygulaması ile birlikte kullanım ömrü ile kredi taksit vadesi arasındaki dengesizliği ayarlamak için de kredi taksit sınırlandırılması hazırlanıyor.

Taşıt kredisi peşinat ve taksit sınırlandırması ile ilgili olarak BDDK tarafından yapılan çalışmaların yılbaşından önce kurul tarafından değerlendirilmesinin düşünüldüğü fakat sürmekte olan etki analizi uygulamalarında büyüme üzerinde olumsuz sonuç doğuracağı sonucuna ulaşılması durumunda ertelenebileceği de gelen haberler arasında.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz