Ana Sayfa / Kredi Kartları Hakkında / Yalın Kredi Kartı Nedir?

Yalın Kredi Kartı Nedir?

Yalın Kredi Kartı Nedir? 252 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

40 başvurusu yapmak isteyen müşterilerin kredi kartı sözleşmeleri kapsamında yaşadıkları en büyük sorunlardan birisi olan yıllık kart aidatı sorunu ortadan kaldırılıyor. Yıllık kart aidatı gibi isimlerle birçok kalemde kesilen işlem ücretleri hakkında TBMM’de hazırlanan 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda Değişiklik öngören Yasa Taslağı kapsamında yeni aidatsız kredi kartları geliyor.

Aidatsız Kart

Yalın Kredi Kartı nedir, sorusu geçen haftaki basın açıklamaları sonrası konuşulmaya başlandı. Yakın vadede daha çok duyacak olduğuz Yalın , Bakan Hayati Yazıcı ‘nın basın açıklamasında dile getirildi ve bu ifade ile yıllık kart aidatı ve benzeri kesintilerin talep ve tahsil edilemeyeceği yeni bir kart alternatifi kastedildi.
Bankacılık işlemleri için alınacak işlem ücretleri akıbeti ile ilgili de açıklamalar yapan Bakan Yazıcı, faiz dışı gelirler kapsamına giren bankacılık hizmetlerinden alınacak ücret, komisyon ve masraf ve ayrıca yıllık kart aidatı gibi isimler altında hiçbir ücret alınmayacak olan kredi kartları için yetkileri Bakanlık onayına bağlı olarak BDDK ‘ya vereceklerini de ifade etti.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz