Ana Sayfa / Mobil ve İnternet Bankacılğı / Ziraat Bankası Internet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası Internet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası Internet Bankacılığı Şifre Alma 57 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

2017 yılına girmek üzere olduğumuz şu günlerde akıllı telefonların ve bilgisayarların elimizden düşmüyor. Bu telefon ve bilgisayarlarla eskiden olsa şubede saatlerimizi harcayacağımız altın alma, eft yollama, havale yapma, döviz alma, döviz bozdurma, hisse alma, hisse satma, havale alma, bakiye görme, dekont yollama gibi işlemleri kolayca halledebiliriz. Artık yavaş yavaş tüm bankalar internet bankacılığını aktif edip onu geliştirmeye önem vermeye başladılar. da devlet bankası olmasına rağmen bu bankalardan biri. İnternet Bankacılığı ile eskiden çok vakit harcayacağınız işleri kolayca halledebilirsiniz. Ayrıca Ziraat’in internet şubesi kullananlara sunduğu özel faiz uygulaması, otomatik ödeme talimatı verenlere bonus gibi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Örneğin, şubeden yapsanız 3 TL ödeyeceğiniz havale işlemini internet şubesinden çok daha ucuza hatta maaş hesabınızdan bedavaya yaptırabilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığına kayıt olabilmek için öncelikle doğal olarak bankanın müşterisi olmanız gerekir. Ardından ya size en yakın ziraat bankası şubesine giderek ya da  sms ile ilk başvuru işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Şu linkten internet bankacılığı başvurusu yapabilirsiniz. Ardından size gelen/verilen şifreyi Ziraat Bankası’nın sitesinde(dikkat edin ziraatbank.com.tr haricinde hiçbir siteye bilgilerinizi girmeyin) anasayfada sağ üstte bulunan İnternet Şubesine Giriş’in altında bulunan bölümde şahsınız adına işlem yapıyorsanız bireysel bölümüne, eğer şirketiniz içinse kurumsal bölümüne tıklayarak şubeden veya sms ile edindiğiniz şifrenizi ve müşteri no’nuzu girerek ziraat bankasının internet şubesine giriş yapabilirsiniz.

Şifrenizi bilmiyorsanız ya da daha önceden şifre aldınız fakat ziraat bankası internet şifrenizi unuttuysanız,

1)Ziraatbank.com.tr adresine giriş yapın

2)Şahıssanız internet bankacılığının altındaki bireysel, şirketseniz kurumsal butonunu tıklayın.

3)Açılan sayfada yer alan şifremi unuttum veya parolamı unuttum veya müşteri numaramı unuttum seçeneklerinden sizin için hangisi geçerliyse tıklayın.

4)Gerekli bilgileri girerek şifrenizi cep telefonunuza bekleyin.

Eğer yeni şifreyi alamadıysanız, tehlikeli bir durum olabilir. Bu durumda öncelikle size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine gidip özel müşteri hizmetleri yetkiliniz ile görüşebilirsiniz veya Ziraat Bankası telefon şubesini arayabilirsiniz. 444 00 00 numarasındaki yetkililer size yardımcı olacaklardır.

Eğer şirketiniz adına işlem yapıyorsanız yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemleri Ziraatbankası.com.tr anasayfasında internet şubesi yazısının altında bulunan “Kurumsal” butonu ile yapmanız gerekmektedir. Bu butona tıkladıktan sonra gelen ekrandan şirket hesabınıza girebilir, şirket kredi notunuzu görebilir, şifrenizi unuttuysanız alabilir, havale-eft yapabilir, mtv, sgk borcunuzu ödeyebilirsiniz. Hatta ziraat bankası internet bankacılığı hesap ekleme işlemini bile rahatlıkla yapabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta tüm bu işlemleri ziraatbankasının orijinal sitesinden yapmanız gerekiyor. Tüm güvenlik adımlarını tamamlayıp sorunsuzca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz