Ana Sayfa / Ekonomi / Ziraat Bankası Kredi Dosya Masraflarını Geri Ödüyor

Ziraat Bankası Kredi Dosya Masraflarını Geri Ödüyor

Ziraat Bankası Kredi Dosya Masraflarını Geri Ödüyor 1.373 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

ziraatbankasiYargıtay 13. Dairesi’nin 10 yıl önceye kadar kullanılan kredilerin dosya masraflarını tüketicilere iade edeceğini açıklaması ile vatandaşlar zaman kaybetmeden mahkemelere koştu. Kredi aldıkları bankalara dava açan birçok tüketicinin kimisi uzun bir zaman alan bu süreç içerisinde masraflarını aldı kiminin ise eli boş kaldı.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, son zamanlarda kredi çeken vatandaşların dosya masraf ve komisyonlarını mahkemeye başvurmadan vereceklerini açıkladı. Bürokrasiyi azaltmak için mahkemede kaybedilen masrafların talepte bulunanlara doğrudan verileceğini aktaran Aydın, Meclis KİT Komisyonu’nda müşteri odaklı yeni bir bankacılık anlayışına geçtiklerini söyledi.
Aydın, Tüketici Hakem Heyetleri ve mahkemeleri dolduran kredi masraf ve komisyonlarına ilişkin iade talepleri konusunda da bilgi verdi. Aydın, “Bürokrasiden alamadığımız parayı vatandaştan almayacağız. Yeni düzenlemeyi makineye yükleyeceğiz şube müdürlerimizin, müdürlerimizin, yöneticilerimizin, çalışanlarımızın komisyonu indirme yetkisi olacak” dedi.
Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben aynı zamanda Bankalar Birliği Başkanıyım. Aldığımız komisyonların tamamını geri veriyoruz. Hatta şöyle bir karar aldık, artık mahkemeye gitmeye gerek yok. Talep etsin. Zaten kaybediyoruz, ödeyeceğiz.”

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
Yorumunuz